All for Joomla All for Webmasters
Aktuelno

ŠIRI SE BRATSVO I JEDINSTVO: Hrvatska vojska, đuveč srpski, a mladi odlaze u Nemačku!

U Hrvatskoj kraja nema iznenađenjima, posle gorkog “čokogejta”, nekima  bi da zabibere i ručak. Pojavili su se duševružnici kojima sad smeta i što se mađarskim sardinama i srpskim đuvečom hrani hrvatska vojska!

Čovek se ne može da se načudi da se od tolikog Jadrana sardine za Hrvatsku vojsku uvoze iz Mađarske, a uz kampanju “Kupujmo hrvatsko” đuveč stiže iz Srbije. Kaže da razlozi njegova očaja ne leže u nekom nacionalizmu, nego su sasvim racionalni i zdravorazumski.

“Naše fabrike sardina godinama su propadale. U Hrvatskoj je neobrađeno više od milion hektara zemljišta, a svake godine takvih je neobrađenih parcela sve više. Iz Slavonije, bogomdane zemlje za poljoprivredu, mediji svakodnevno izveštavaju o autobusima punim mladih ljudi koji odlaze u Nemačku jer nemaju posla i nemaju od čega da žive”, kaže ovaj dušebrižnik.

Konzerve s đuvečom iz Srbije, Hrvatskoj vojsci prodaje kompanija AIPK, a tu kompaniju vode članovi pporodice Marinović, na čelu sa Zoranom Marinovićem, dugogodišnjim preduzetnikom i profesorom matematike i fizike, i njegovom suprugom Željkom, inače pevačicom duhovne muzike. Željka je za svoje albume dobila i Porina za duhovnu muziku, i objavila ih je četiri.

Ministarstvo obrane RH propisalo je kakve kalorijske, tehnološke i nutricionističke uslove svaka namirnica ili obrok moraju da zadovolje. Međutim, MORH nema uticaja gde i od koga pružatelji usluga, a među njima je i trgovačko društvo Pleter, nabavljaju te namirnicea”, stoji u odgovoru. Kako smo već rekli, osim srpskog đuveča i mađarskih sardina, hrvatska vojska može da se počasti i makedonskim ajvarom.

“Hrvatska poljoprivreda je uništena, a uvoz iz Srbije i Makedonije je najkvalitetniji. Njihova zemljišta su ekološki čista, bez pesticida, nemaju GMO hranu i njihove namirnice ulaze u kategoriju zdrave hrane”, objašnjavaju u AIPK te nastavljaju:

“Monopol je najveći problem ove države. Uz to, država štedi i javnom nabavom traže se najjeftinije cene i najkvalitetniji proizvodi, a njih je u toj kategoriji životnih namirnica najlakše naći baš u ove dve zemlje”.

(Dijaspora.news/24sata.hr)

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

IZDVAJAMO

To Top